
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.45V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 10.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 38.1A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TPSMA6.8AHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 16V 26V DO214AC
TVS DIODE 190V 310V P600
TVS DIODE 8.5V 14.4V DO204AL
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 48V 25W
TVS DIODE 5.8V 10.5V DO214AC
SMJD-2431112C-XXS100F79A038ALL
VALUE LINEAR BOARD, (560*18), 65