
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7.78V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 13.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 75.2A |
| Power - Peak Pulse: | 1000W (1kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SMB10J7.0HE3/52 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7V 12.6V DO201
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO221AC
TVS DIODE 51V 82.4V PLAD
VARISTOR 360V 6.5KA DISC 14MM
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
DIODE ZENER 30V 800MW DO219AB
TVS DIODE 7V 13.3V DO214AA