
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 15KPA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 180V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 189.54V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 302.93V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 52.3A |
| Power - Peak Pulse: | 15000W (15kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | P600, Axial |
| Supplier Device Package: | P600 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 15KPA180C-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 58V 98.49V P600
TVS DIODE 17V 30.5V DO220AA
TVS DIODE 58.1V 92V DO201
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
TVS DIODE 180V 302.93V P600
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER