
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 18.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 20.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 30.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 13A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of BZW04P19-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 22V 35.5V DO214AB
TVS DIODE 58.1V 92V DO214AC
TVS DIO 600W 51V 82.4V BI SMAF
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
DC DC CONVERTER 12V 1W
TVS DIODE 18.8V 30.6V DO204AL
CONN RCPT FMALE 28POS GOLD CRIMP