
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5.0SMCJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 64.4V |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 93.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5.0SMCJ58CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE TVS 400W SMA
TVS DIODE 434V 732.9V DO204AL
TVS DIODE 13.6V 22V DO214AC
FIXED IND 330UH 1.9A 1.215 OHM
TVS DIODE 5KW 58V 93.6V BI SMC
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP
6-CHANNEL, 16-BIT ADC