
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 13V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 14.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 21.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 18.6A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SMAJ13AHE3/5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 9.72V 17.3V DO213AB
TVS DIODE DO214AC
DIODE TVS 400W SMA
FIXED IND 18UH 237MA 3.3 OHM SMD
TVS DIODE 13.8V 22.2V DO219AB
CONN TERM BLK SHIELD CONN
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AC