
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P6SMB, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 214V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 237V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 344V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.74A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P6SMB250A-E3/52 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 256V 414V DO204AL
TVS DIODE 70.1V 113V DO204AL
TVS DIODE 23.1V 37.5V DO204AC
TVS DIODE 214V 344V DO214AA
LED 2835 COOL WHITE 5700K SMD
CONN PNL MNT RCPT COAX SKT SLDER
DC DC CONVERTER 5V 50W