4SMF170A
Description
TVS 400W 170V 275V UNI SMAF
DataSheet
4SMF170A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):199V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)