
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 18.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 20.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 30.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 13.1A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | MPG06, Axial |
| Supplier Device Package: | MPG06 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TMPG06-22AHE3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 150V 268V DO214AC
TVS DIODE 30.8V 49.9V 1.5KE
TVS DIODE 500W DO214AC
BATTERY HOLDER SMT
CONN DIN HDR 96POS PCB RA GOLD
TVS DIODE 18.8V 30.6V MPG06
FIXED IND 15NH 1.2A 78 MOHM SMD