
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STIEC, TRANSIL™ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 30V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 33.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 55V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 500A (8/20µs) |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of STIEC45-30ACS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 275V TO220
TVS DIODE 1500W 77.8V UNI SMC
TVS DIODE 5V 16V 10MSOP
CONN RCPT 5POS IDC 22AWG TIN
TVS DIODE 30V 55V SMC
CONN RCPT FMALE 4P SILVER CRIMP
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD