BZW06-299 A0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 299V 618V DO204AC
DataSheet
BZW06-299 A0G PDF
Type Description
Series:BZW06
Package:Tape & Box (TB)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):299V
Voltage - Breakdown (Min):332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:618V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)