SMA6F90A
Description
TVS DIO 600W 90V 146V UNI SMAF
DataSheet
SMA6F90A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):100V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)