MXP5KE28A
Description
TVS DIODE 28V 45.4V DO204AL
DataSheet
MXP5KE28A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11A
Power - Peak Pulse:500W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)