3KASMC12AHM3/57T
Description
TVS DIODE 12V 19.9V DO214AB
DataSheet
3KASMC12AHM3/57T PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, PAR®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):151A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 185°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:DO-214AB, SMC
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SA58C
SA58C
TVS DIODE 58V 98.28V DO204AC
1.5KE16CAE3/TR13
1.5KE16CAE3/TR13
TVS DIODE 13.6V 22.5V CASE-1
SMA5J6.5CAHE3_A/H
SMA5J6.5CAHE3_A/H
TVS DIODE 500W DO214AC
CONN RCPT FMALE 4POS SOLDER CUP
COM-11636
COM-11636
COIN ACCEPTOR PROGRAM 6-TYPE
3KASMC12AHM3/57T
3KASMC12AHM3/57T
TVS DIODE 12V 19.9V DO214AB