3KASMC17AHE3/57T
Description
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AB
DataSheet
3KASMC17AHE3/57T PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
Voltage - Breakdown (Min):18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):109A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 185°C (TJ)