SMA6J220A
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
TVS DIO 600W 220V 328V UNI SMA
DataSheet
SMA6J220A PDF
Type Description
Series:SMA6J
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):220V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:600W
Power Line Protection:-
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)