SMB10J22AHE3/5B
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 22V 35.5V DO214AA
DataSheet
SMB10J22AHE3/5B PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):28.2A
Power - Peak Pulse:1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)