
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 28V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 31.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 45.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5KASMC28AHM3/57 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 21.8V 39.1V DO213AB
TVS DIODE 18.8V 30.6V DO214AC
TVS DIODE 8V 15V DO215AA
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
TVS DIODE 28V 45.4V DO214AB
CONN RCPT FMALE 7POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 4POS SILVER CRIMP