TFMCJ7.5CA
Description
TVS DIO 1500W 7.5V 12.9V BI SMC
DataSheet
TFMCJ7.5CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):8.8V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)