
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZW04 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6.4V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7.13V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 11.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 35.4A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of BZW04-6V4BHB0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 256V 434.7V DO214AB
TVS DIODE 7.78V 14.07V DO201
DIODE TVS 400W SMA
TVS DIODE 6.4V 11.3V DO204AL
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 4SMD
TERM BLOCK HDR 10POS 90DEG 3.5MM
TRANSMITTER TOSA