TFMAJ16CA
Description
TVS DIODE 400W 16V 22.5V BI SMA
DataSheet
TFMAJ16CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18.8V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)