BZW04-299 B0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 299V 482V DO204AL
DataSheet
BZW04-299 B0G PDF
Type Description
Series:BZW04
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):299V
Voltage - Breakdown (Min):332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):800mA
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)