1.5FMCJ82CA
Description
TVS DIODE 1500W 70.1V BI-DI SMC
DataSheet
1.5FMCJ82CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):82V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)