SMP18-E3/85A
Description
TVS DIODE 18V 32.2V DO220AA
DataSheet
SMP18-E3/85A PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18V
Voltage - Breakdown (Min):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12.4A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)