3KASMC33AHE3/57T
Description
TVS DIODE 33V 53.3V DO214AB
DataSheet
3KASMC33AHE3/57T PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):56.3A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 185°C (TJ)