BZW04-128B A0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 128V 207V DO204AL
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
BZW04-128B A0G PDF
Type Description
Series:BZW04
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):128V
Voltage - Breakdown (Min):143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:DO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device Package:DO-204AL (DO-41)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SMAJ8.0AHM3_A/H
SMAJ8.0AHM3_A/H
TVS DIODE DO214AC
TPSMC47AHE3_A/H
TPSMC47AHE3_A/H
TVS DIODE 40.2V 64.8V DO214AB
P4SMA130AHM3/I
P4SMA130AHM3/I
TVS DIODE DO-214AC SMA
SIT1602BI-81-33E-14.000000X
SIT1602BI-81-33E-14.000000X
MEMS OSC XO 14.0000MHZ H/LV-CMOS
144845
B302 10X14 ANSI BLK,YEL/WHT ASBE
86091
B302 14X10 WHT/RED FIRE EXT W/AR
BZW04-128B A0G
BZW04-128B A0G
TVS DIODE 128V 207V DO204AL