P4FMAJ51CA
Description
TVS DIODE 400W 51V 70.1V BI SMA
DataSheet
P4FMAJ51CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):51V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:70.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)