SMP20-M3/84A
Description
TVS DIODE 20V 35.8V DO220AA
DataSheet
SMP20-M3/84A PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11.2A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)