1.5KE22AHA0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 18.8V 30.6V DO201
DataSheet
1.5KE22AHA0G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18.8V
Voltage - Breakdown (Min):20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):51A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)