
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 64V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 71.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 103V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 14.6A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SMCJ6060AE3/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12.9V 23.5V DO204AL
TVS DIODE 110V 185.85V P600
TVS DIODE 60V 97.3V P600
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
TVS DIODE 64V 103V DO214AB
DC DC CONVERTER 6.5V 75W
CIR BRKR MAG-HYDR