
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 33.3V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 37.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 53.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 7.4A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | MPG06, Axial |
| Supplier Device Package: | MPG06 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TMPG06-39AHE3/73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE DO-214AA SMB
TVS DIODE 5V 20TSSOP
TVS DIODE 25.6V 41.4V DO221AC
XTAL OSC TCXO 100.0000MHZ LVCMOS
TVS DIODE 33.3V 53.9V MPG06
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 95V 100W