
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZW04 |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 64.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 71.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 103V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.9A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of BZW04-64BHA0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 128V 265V DO204AC
TVS DIODE 6V 10.3V DO204AC
TVS DIO 400W 160V 230V UNI SMAF
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
TVS DIODE 64.1V 103V DO204AL
DIODE ZENER 43V 1.5W DO214AA
DSUB 9 M CRIMP NM CAD