
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 17V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 18.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 30.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 16.4A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SMA5J17C-E3/5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 145V 245.7V DO201
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AB
TVS DIODE 60V 108V DO214AB
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ HCSL
TVS DIODE 17V 30.5V DO214AC
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.156
DC DC CONVERTER 40V 100W