
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 8.55V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 9.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 14.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 103A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1.5SMC10AHE3/9AT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 5KW 58V 93.6V UNI SMC
TVS DIODE 64V 108.15V P600
TVS DIODE 11V 18.2V DO204AL
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ HCSL
DIODE ZENER 15V 310MW SOD323F
TVS DIODE 8.55V 14.5V DO214AB
CONN RCPT 80POS 0.05 GOLD SMD