MPLAD6.5KP120AE3
Manufacturer
Microsemi
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 120V 193V PLAD
DataSheet
MPLAD6.5KP120AE3 PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):120V
Voltage - Breakdown (Min):133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):33.6A
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)