CPDT6-24V4
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 24V 47V SOT23-6
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
CPDT6-24V4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:4
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:47V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:47W