SMB10J22HE3/52
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 22V 39.4V DO214AA
DataSheet
SMB10J22HE3/52 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:39.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):25.4A
Power - Peak Pulse:1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)