MPLAD6.5KP64CAE3
Manufacturer
Microsemi
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 64V 103V PLAD
DataSheet
MPLAD6.5KP64CAE3 PDF
Type Description
Series:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):64V
Voltage - Breakdown (Min):71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):63.1A
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)