MXPLAD36KP200AE3
Description
TVS DIODE 200V 322V PLAD
DataSheet
MXPLAD36KP200AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):200V
Voltage - Breakdown (Min):222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:322V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):112A
Power - Peak Pulse:36000W (36kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)