SMAJ110CA-Q
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
DIO TVS VWM 110V 400W BIDIR SMA
DataSheet
SMAJ110CA-Q PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, SMAJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):110V
Voltage - Breakdown (Min):122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.3A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)