MPLAD15KP200A/TR
Description
TVS
DataSheet
MPLAD15KP200A/TR PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-19500
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):200V
Voltage - Breakdown (Min):222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:322V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):47A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)