MSMCGLCE100AE3
Description
TVS DIODE 100V 162V DO215AB
DataSheet
MSMCGLCE100AE3 PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):100V
Voltage - Breakdown (Min):111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9.3A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:90pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)