MAPLAD6.5KP28A
Description
TVS DIODE 28V 45.5V MINI-PLAD
DataSheet
MAPLAD6.5KP28A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):143A
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)