MXPLAD30KP16A
Description
TVS DIODE 16V 27.2V PLAD
DataSheet
MXPLAD30KP16A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):16V
Voltage - Breakdown (Min):17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1101A (1.101kA)
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)