MALCE24A
Description
TVS DIODE 24V 38.9V CASE-1
DataSheet
MALCE24A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):39A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:100pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)