MAPLAD36KP350CAE3
Description
TVS DIODE 350V 564V PLAD
DataSheet
MAPLAD36KP350CAE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):350V
Voltage - Breakdown (Min):389V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:564V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):64A
Power - Peak Pulse:36000W (36kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)