SMCG170CA-HR
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS 1.5KW 170V 5%BI DO-215AB TR1
DataSheet
SMCG170CA-HR PDF
Type Description
Series:SMCG-HR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):170V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)