VE2220K122R025
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
VARISTOR 39V 1.2KA 2220
Catalog
TVS - Varistors, MOVs
DataSheet
VE2220K122R025 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q200, VE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Maximum AC Volts:25 V
Maximum DC Volts:31 V
Varistor Voltage (Min):35.1 V
Varistor Voltage (Typ):39 V
Varistor Voltage (Max):42.9 V