CG0603MLC-3.3LE
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
VARISTOR 0603
Catalog
TVS - Varistors, MOVs
DataSheet
CG0603MLC-3.3LE PDF
Type Description
Series:ChipGuard® MLC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Maximum AC Volts:-
Maximum DC Volts:3.3 V
Varistor Voltage (Min):-
Varistor Voltage (Typ):-
Varistor Voltage (Max):-
Current - Surge:-
Energy:-
Number of Circuits:1
Capacitance @ Frequency:0.5 pF @ 1 MHz
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)