V3.5MLA0603T
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
VARISTOR 5.35V 30A 0603
Catalog
TVS - Varistors, MOVs
DataSheet
V3.5MLA0603T PDF
Type Description
Series:MLA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Maximum AC Volts:2.5 V
Maximum DC Volts:3.5 V
Varistor Voltage (Min):3.7 V
Varistor Voltage (Typ):5.35 V
Varistor Voltage (Max):7 V
Current - Surge:30 A
Energy:0.10J
Number of Circuits:1
Capacitance @ Frequency:1270 pF @ 1 MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)